Sklep zoologiczny Rabaty Sklep wędkarski
BAYER ADVANTIX SPOT ON 1 ML 1 PIPETA DLA PSA 4-10 KG  KROPLE NA PCHŁY I KLESZCZE Zobacz większe

BAYER ADVANTIX SPOT ON 1 ML 1 PIPETA DLA PSA 4-10 KG KROPLE NA PCHŁY I KLESZCZE

Kod produktu: 0058

Dostępność: 1 szt.


Bayer Advantix Spot On- krople dla psów ras średnich od 4-10 kg wagi.

Substancje czynne: imidakloprid i permetryna; 1 ml roztworu zawiera 100 mg imidaklopridu i 500 mg permetryny.

Zapobiega i zwalcza inwazję pcheł, kleszczy, muchówek i komarów.

UWAGA!!! Zgodnie z obowiązującymi przepisami, produkt jest dostępny do sprzedaży tylko w przypadku odbioru osobistego GLIWICE ul. TYLNA 1.

31,10 zł

31,10 zł za szt.

Opis produktu
Preparat zapobiega i zwalcza kleszcze oraz pchły u psów, a także odstrasza komary i muchówki.

Charakterystyka
Roztwór do nakrapiania.
Zapobieganie i zwalczanie infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor spp.) oraz pcheł (Ctenocephalides spp.) u psów, a także odstraszanie komarów i muchówek (Phlebotomus sp.).
Jednorazowe zastosowanie zapobiega dalszej infestacji kleszczy przez cztery tygodnie. Kleszcze są odstraszane oraz/lub zabijane, przez co ogranicza się ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych (np. boreliozy, riketsjozy, ehrlichiozy). Kleszcze umiejscowione na psie w momencie zastosowania preparatu zostaną zabite, ale pomimo to pozostaną wczepione i będą widoczne.

Pchły na psie giną w ciągu jednego dnia od rozpoczęcia leczenia. Jednorazowe zastosowanie zapobiega dalszej infestacji pcheł przez cztery tygodnie. Produkt  może być stosowany jako element złożonego leczenia alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).

Jednorazowe leczenie zapewnia widoczne działanie odstraszające wobec meszek i komarów w ciągu czterech tygodni, zmniejszając przez to ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych (np. leiszmaniozy).

Składniki
1 pipeta 1,0 ml zawiera: Imidakloprid 100 mg, Permetryna 500 mg

Uwagi
Nie stosować u szczeniąt poniżej 7 tygodnia życia.
Nie stosować u kotów.
Można stosować w czasie ciąży i laktacji.

Sposób użycia
Zalecana minimalna dawka wynosi:
10 mg/kg masy ciała imidaklopridu i 50 mg/kg masy ciała permetryny.

Należy zachować ostrożność, aby nie dopuścić do kontaktu zawartości pipety z oczami lub pyskiem psa, u którego stosuje się preparat.
Należy dopilnować, aby produkt został podany we właściwy sposób. W szczególności należy nie dopuszczać do wylizywania miejsca podania preparatu przez zwierzę leczone, lub przez inne zwierzęta, z którymi przebywa.

W przypadku zaistnienia konieczności umycia psa szamponem, zaleca się uczynić to przed naniesieniem preparatu lub przynajmniej w tydzień po jego zastosowaniu, w celu uniknięcia konieczności powtarzania zabiegu.

Stosować wyłącznie na skórę. Należy wyjąć jedną pipetę z opakowania. Trzymając pipetę w pozycji pionowej, końcówką do góry, przekręcić i zdjąć końcówkę.  Odwrócić końcówkę i umieścić drugim końcem na pipecie. Przekręcić końcówkę aby przebić zamknięcie, po czym zdjąć końcówkę z pipety.

U stojącego psa rozsunąć sierść pomiędzy łopatkami, tak, aby widoczna była goła skóra. Przytknąć koniec pipety do skóry i kilkukrotnie, mocno ją ścisnąć, w celu wyciśnięcia zawartości bezpośrednio na skórę. Nanosić wyłącznie na nieuszkodzoną skórę.

Uwaga!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami produkt można zakupić tylko w przypadku odbioru osobistego

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

dostępne płatności zookameleon